Category: Bota

Punonjësja e Kryqit të Kuq sulmohet sepse i dha një përqafim emigrantit, mbështetësit reagojnë

Gjëja e pabesueshme në lidhje me internetin është se kur mendoni se ju ka lëshuar plotësisht, ai mund të kthehet dhe të ju përmirësojë plotësisht ditën. Njerëzimi është i njëjti. Emigrim i paparë Kur një numër prej 8,000 emigrantësh Senegalezë morën rrugët ujore në enklavën e Spanjës në Afrikën e Veriut, Ceuta, vullnetarët ishin të […]

Deklaratë e Ministrit Japonez : është e nevojshme të ‘zgjoheni’ për të mbrojtur Tajvanin si vend demokratik

Zëvendësministri i Mbrojtjes i Japonisë paralajmëroi të hënën për një kërcënim në rritje të paraqitur nga bashkëpunimi kinez dhe rus dhe tha se ishte e nevojshme të “zgjohesh” nga presioni i Pekinit mbi Tajvanin dhe të mbronte ishullin “si një vend demokratik”. Duke folur për Hudson Institute, Ministri i Mbrojtjes Yasuhide Nakayama vuri në dyshim […]

Qytetari Aktive : Nëna 90 vjeçare që prej 15 vitesh thur kapuçë për fëmijët e porsalindur në maternitet. Familjet i bëjnë një surprizë

Për 15 vite, çdo natë dhe vullnetarisht, kjo grua e moshuar ia ka kushtuar kohën e saj, fëmijëve që vijnë në këtë botë. Ka bërë një punë që kërkon kohë dhe pa kërkuar asgjë në këmbim. Quhet Jeanie Shaffer dhe është 90 vjeçe. E moshuara bën thuajse përditë kapuçë të vegjël për foshnjet që lindin […]

Predikojnë liri por i shesin armë diktatorëve, Britania i shiti miliarda paund armë 39 shteteve në listën e kuqe

Dy të tretat e vendeve të klasifikuara si “jo të lira” për shkak të të dhënave të tyre të tmerrshme mbi të drejtat e njeriut dhe liritë civile kanë marrë armë të licencuara nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar gjatë dekadës së fundit, zbulon një analizë e re, shkruan The Guardian. Siç shkruan media në […]

Back To Top